Marek Kmieć

e-mail: m.kmiec(at)wroclaw.reformacja.pl

Urodzony w 1965 r., ordynowany w 1993 r. Ukończył Multnomah University w Oregonie w Stanach Zjednoczonych, gdzie studiował na kierunkach: literatury biblijnej i studiów biblijnych. Następnie służył we wschodnim Oregonie (Prairie City) jako pastor. Po powrocie do Polski w 1994 r. pracował przez 2 lata w Biblijnym Seminarium Teologicznym we Wrocławiu.

Oprócz biblistyki dziedziną zainteresowań jest apologetyka chrześcijańska. Brał udział w wielu debatach o takiej tematyce jak: istnienie Boga, stworzenie i autorytet słowa Bożego. Prowadził kursy i wykłady z obrony wiary w całym kraju jak i zagranicą. Inne zainteresowania to astronomia i góry.

Sebastian Smolarz

e-mail: s.smolarz(at)wroclaw.reformacja.pl

Urodzony w 1975 r., ordynowany w 2004 r. Teolog biblista, wieloletni wykładowca akademicki. Studiował teologię w Polsce, Szkocji i Walii. Posiada tytuł doktora w dziedzinie nauk teologicznych (Doctor of Philosophy – Ph.D.), który uzyskał na University of Wales w Wielkiej Brytanii. Mąż Magdaleny i tato trójki przebojowych dzieciaków. Interesuje się muzyką i motoryzacją.

Przez kilkanaście lat wykładał Stary Testament oraz język hebrajski w EWST we Wrocławiu. Współpracował z Katedrą judaistyki UWr. Nauczał w wielu polskich kościołach. Autor publikacji dotyczących Starego Testamentu i Objawienia Jana. Zajmuje się znaczeniem i symboliką języka biblijnego, strukturami tekstu oraz apokaliptyką.